Na Autosalonu se objeví také šestice závodních Lotusů i Šenkýřovo BMW GT4

 

Stánky vystavovatelů na 11. ročníku veletrhu Autosalon Brno 2013 již rostou a ve středu přichází hlavní den navážení vlastních exponátů, tedy automobilů různých značek. Na výstavce závodních vozů  současnosti i minulosti, která bude k vidění v pavilonu F a kterou pořádá BVV ve spolupráci s MotorMIXem a jeho  šéfem Pavlem Jelínkem, se nakonec objeví  několik dalších moderních speciálů. Bude se jednat o zcela nové BMW M3 E92 GT4 a o flotilu  dokonce šesti Lotusů. Počet vystavených závodních vozů zde se tak  blíží čtyřem desítkám, přičemž další závodní vozy budou k vidění na dalších místech veletrhu.

DSC_0298

Okruhové závodní vozy tak nakonec budou zastoupeny velmi solidně, navíc  všechny zmíněné novinky jsou nejen velmi rychlé, ale i "elegantní" a „fotogenické“. Všechny patří brněnským  týmům a to jednak Tomáše Kusého a v případě  BMW  pak Roberta  Šenkýře. Dalšími okruhovými  vozy pak bude BMW M3 GTR dalšího Brňana, Dana Suchého, s kterými  vloni dva ze závodů  vyhrál i třeba pozdější  okruhový mistr  Martin Matzke. Za okruhový stroj lze označit i třeba  „placku" Jema 630 GT, i když  tento vůz zároveň  jezdí i závody do vrchu. Za zmínku stojí také Formule Easter MTX 1-03, s níž rovněž Brňan a to Petr  Tykal již šestkát vybojoval titul mistra Evropy v závodech historických automobilů do vrchu. Navíc není vyloučeno, že někteří  ze jmenovaných se na veletrhu objeví i osobně, ale to je zatím  ještě v jednání, stejně jako případné autogramiády těchto i dalších, nyní nejmenovaných jezdců.

Jasné je, že v okolí Brna lze během středy očekávat zvýšený provoz závodních vozidel, i když většina pojede na vleku nebo přepravníku. Na výstavce pak budou k vidění zcela  zblízka, jak bývá při podobných akcích zvykem.

Jak již jsme informovali, na Autosalonu Brno budou mít návštěvníci podstatně větší možnost vyzkoušet si vybrané modely některých automobilek, než tomu bylo v minulosti. A to nejen na 2 km dlouhé trase  přímo v areálu, ale i na několikakilometrovém okruhu po Brně, jehož absolvování bude trvat zhruba půl hodiny.

Autosalon startuje novinářským dnem již ve čtvrtek, přičemž od  14 hodin bude veletrh  přístupný  také veřejnosti, což je letošní novínka. Expozice motosportu bude k vidění v pavilonu F. V sousedství se uskuteční také dvoudenní veletrh Motorsport Expo. Také zde bude k vidění několik závodních  vozů a navíc  vybavení pro motoristický sport.

DSC_0340

 

Seznam  závodních vozů a motocyklů v expozici  MotorMIX (  pavilon F) :

 

Škoda 1000 MB Delux

ŠKODA 110 R

ŠKODA 120 S

ŠKODA 130 L

Formule Easter MTX 1-03

Jema 630 GT

Ford Escort 1.6 Xr3

Lancia Delta HF Integrale 4x4

Škoda FABIA 1.9 Tdi PD 4x4

Toyota Celica 2.0 Gti

Škoda 105L

ŠKODA Felicia Sport

Toyota Celica Typ: 2.0 Gti

Mercedes Benz 500 SLC Typ 5.0/500 SLC RALLY VERSION

Alfa Romeo 1.3 GT Junior

Renault R5

BMW M3 GTR

BMW 130i

BMW M3 E92 GT4

Lotus Exige S1

Lotus Exige GT-R

Lotus Evora GT-R

Lotus Elise Typ 111R

Lotus EUROPA S. 2.0T

 

AVIA 31D  4X4

TATRA 815 2T0R45 4X4.1

TATRA 803 (modifikovaná replika)

TATRA 805 Expediční - rok 1957

Ford F350 4x4SD CREW CAB  PickUP ( + návěs)

Nissan Navara D40  Typ Double Cab

Suzuki LTZ 400 Typ Quadsport

NISSAN Z350 Typ: Z33 FAIRLAIDY

Trocky Evo1 Mitsubishi Pajero

Blata - minibike

Blata - čtykolka atd

2 + 1 x závodni trenažér ( rallye, okruhy, letadla, rallyecross)  atd atd

 

Datum konání - Autosalon Brno : 4. – 8. dubna 2013 , tedy čtvrtek až pondělí

Specializovaný veletrh Motorsport Expo 2013 - 4- a 5. dubna 2013

 

 

MotorMIX a TV MotorMIX

MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva  týdny, ale zároveň  jen o pár let „mladší“  internetový magazín s každodenní  aktualizací.

Televizní i  internetový  MotorMIX se věnují prakticky  VŠEM odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým  tématům – od Dakaru přes rallye, včetně světové rallye, závody do vrchu, na okruzích i v terénu. A to závodům, automobilů i motocyklů. Nechybí ani okruhové trucky či trucktrial atd atd, přičemž MotorMIX je  i mediálním partnerem řady týmů a také řady různých podniků nebo i seriálů akcí.  Součástí webu pak  je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů.

TV MotorMIX je vysílán v lokálních a regionálních televizích v několika různých městech celé republiky a již více než rok  na satelitu Astra. Je rovněž ke snadnému stažení  k dispozici na internetu i facebooku.  Stačí kliknout na tlačítko play nebo „ulož jako“. Pořad je ve spolupráci s Regionální televizí  vysílán na satelitu Astra 3B  na frekvenci 12 168 MHz (polarizace Vertikální, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné - FTA). V rámci stejného vysílání jej  tedy lze naladit a vidět ve většině velkých kabelových operátorů vč. UPC a to vždy o víkendech v různých časech během dne.

 

Adresa ke stažení aktuálního dílu MotorMIXu je zde :

http://www.motormix.cz/video/motormix13_brezen02.wmv

Další díly pak jsou ke stažení zde: http://www.motormix.cz/tv-motormix

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.