Na vrchovině ani sníh přípravy rally nezpomalil

 

Zatímco mnohde po republice znamenaly současné přívaly sněhu velké komplikace, pořadatelé Rally Vrchovina pokračují v nezmenšeném tempu v přípravách soutěže. Na tu se přihlásilo přes sto posádek, bližší informace se postupně objevují na internetových stránkách www.rallyvrchovina.cz .


vrchovina 

Vánoce nebo Velikonoce, nějak se názvy tomu počasí asi pletou. Zatímco před Štědrým dnem stály fronty toužící nakoupit dárečky většinou v blátě, teď zas namísto pletení vrby na pomlázky aby člověk spíš stavěl sněhuláky. Ani současná nadílka ale přípravy Rally Vrchovina 2013 nenarušila, dobrá spolupráce se silničáři udržuje veškeré rychlostní zkoušky neustále průjezdné. „S ohledem na předpověď počasí se o naši soutěž nebojíme,“ říká s úsměvem předseda organizačního výboru Petr Tušer. „Je zjevné, že na suchých slikách sice v sobotu závodit nepůjde, ale běžná zimní výbava bude určitě všem stačit. Jsem upřímně rád za to, jak dobře se v našem kraji starají silničáři o vozovky a samozřejmě zejména o ty, které potřebujeme pro pořádání naší rally. Tratě se díky tomu skoro soustavně prohrnují a i když na nich místy malá vrstva sněhu zůstává, jsou pořád bez potíží průjezdné. Naše přípravy tak nejsou nijak výrazně narušeny a stále pokračují, dbáme zejména na dodržení všech bezpečnostních opatření. Přestože nás vše stojí hodně sil a času, už teď se na soutěž moc těšíme!“

Překrásné Slavonice na jihočesko-jihomoravsko-rakouském pomezí začnou účastníky Rally Vrchovina vítat v závěru pracovního týdne. Start Rally Vrchovina je na programu v sobotu 6.4. v půl deváté ráno, slavnostní cílová rampa bude nachystaná pro nejúspěšnější posádky tentýž den krátce po šestnácté hodině.

 

Karel Špaček

 

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.