Motormix Profisim setkání závodníků podruhé. Hudec byl rozjetý ze švédského sněhu a šlo mu to i na trenažérech

 

II. Motormix Profisim setkání závodníků v Brně přivítalo  desítku závodníků z různých motoristických disciplín z jihomoravské metropole a regionu, kteří se měli možnost setkat i s několika novináři a především si v zimní pauze zazávodit  alespoň na trenažérech. V neposlední řadě si pak účastníci mohli posedět a popovídat s jezdci, s nimiž se na trati  a  při „svých“ závodech nemají obvykle možnost  potkat.

 tren_25

Na toto přátelské setkání jezdců totiž dorazili vyznavači závodů automobilových i motocyklových a to od závodů do vrchu a na okruzích, přes rallye, či freestyle až po Dakar. Na akci nechyběli závodníci, ověnčení tituly mistrů Evropy i republiky ani jezdci hned dvou světových šampionátů. Mistři Evropy přijeli  dokonce  tři ( i když původně měli být čtyři, ale Robert Šenkýř se na poslední chvíli omluvil ), z toho  Josef Michl vloni získal dokonce svůj jubilejní desátý evropský titul. Vyzvednout si ho jel právě další  den hned po brněnském setkání do Německa do Muzea Mercedes Benz ve Stuttgartu na slavnostní vyhlašování ME 2012. A stejně tak Petr Tykal, pro kterého se jednalo o šestý titul v řadě, rovněž mezi evropskými historiky. Dalším skvělým vrchařem na akci byl Dan Michl, který pro změnu kraluje kategorii tzv. plechových aut v současných vozech. Přítomným  kolegům závodníkům i novinářům pak Dan  Michl povykládal, že zůstává i v nadcházející sezóně věrný osvědčenému speciálu vlastní konstrukce, s nímž pojede ME.

danmichl 

Motocyklový závodník Ondřej Ježek se zase těší na nový motocykl, s nímž bude  startovat v MS supersport a kondici si vylepšuje účastí v běžeckých závodech.. František Máca je sice bývalý motokrosař, ale nyní se věnuje především freestyle motokrosu. Zatímco vloni na premiérové setkání do Brna  přijel se zraněním ruky, tentokrát měl zase pro změnu zraněnou nohu.  Mimo jiné pak prozradil, že  během své závodnické kariéry  již měl   více než   třicet vážnějších úrazů. Zajímavostí pak je jeho angažmá v německém  cirkusu, kde předvádí své divoké  freestylové kousky. Ani zmíněné zranění mu nezabránilo v řádění na trenažéru.

 

Dalším motocyklovým závodníkem na akci byl Michal Šembera a své čerstvé zážitky z Dakaru přítomným sdělil také Viktor  Chytka, jezdec úspěšného Bonver Dakar projektu, který absolvoval již svůj třetí Dakar. Zajímavosti  ze Śvédska a z tamní nedávné soutěže MS v rallye  pak přidal Martin Hudec, který letos plánuje účast  i v dalších soutěžích MS a již nyní se těší do Portugalska. Hudec byl podobně jako vloni nejrychlejším účastníkem setkání, když největším soupeřem mu byl jeho týmový kolega František Máca, ale i Dan Michl, Ondra Ježek a další.

mhudec

Výkonů  Martina Hudce za volantem si povšiml i  spolumajitel fy Profisim Miloš Šmerda, který má  nyní pro třebíčského závodníka nabídku na spolupráci  při „ladění“ nového  simulátoru, který jeho   firma nyní  dokončuje.

       

Sedmdesátník Frankie Mrázek si  přijel především povykládat, přičemž  nadále plánuje  závodění na přírodních okruzích a připravuje dokonce nový a mnohem výkonnější motocykl, s nímž  hodlá prohánět i podstatně mladší  soupeře. Zavzpomínal také na své roky závodění v Kanadě, kde jej mimochodem na jaře uvedou  do Síně slávy. Frankie pak má za sebou ještě jeden pro mnohé překvapivý krok - nedávno se totiž  oženil.

 

„Diskuse přítomných prostě byla pestrá a dozvěděli se mnoho  zajímavých  věcí. Druhý ročník naší akce byl navíc „předehrou“  další společné akce MotorMIXu a fy Profisim, která je nyní  připravována. MotorMIX totiž podobně jako v letech  minulých  připravuje výstavku závodních speciálů na  dubnový mezinárodní veletrh Autosalon Brno 2013. Uskuteční se v pavilónu Z společně s veletrhem Motorsport EXPO 2013 a Profisim zde představí dokonce svůj nový  trenažér vlastní konstrukce. Na našich stránkách pak mimochodem  připravujeme pro čtenáře i soutěž o svezení. Soutěž o vstupenky pak již  několik dní „jede“,“ dodává organizátor uvedených akcí Pavel Jelínek.

 

Pozvání  na Motormix Profisim setkání závodníků dostali i zástupci dalších  médií z Brna,  jenže se opět potvrdilo, že v současné době je mezi brněnskými sportovními novináři  minimum jedinců, kteří by měli  zájem motorismus propagovat.. Potom není divu, že motorismus je v médiích téměř popelkou….. Aspoň pokud jde o Brno.

 

 

Profisim:

Firma Profisim pak nabízí nejen možnost svezení přímo ve svém domovském sídle v Brně Slatině nedaleko nádraží Slatina, ale nabízí také možnost zapůjčení jednoho či dvou trenažérů na akce po celé republice.  Firma nyní dokončuje vývoj a výrobu vlastního simulátoru.

 

MotorMIX:

MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva  týdny, ale zároveň  jen o pár let „mladší“ internetový magazín s každodenní  aktualizací. Věnuje se prakticky  všem odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým  tématům. Součástí webu je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů.

 

Seznam účastníků na druhém ročníku akci

Josef Michl  ( vrchy)

Dan Michl    ( vrchy)

Martin Hudec  ( rallye, dříve motocyklové enduro)

Petr Tykal   ( vrchy)

Ondra Ježek ( moto - okruhy)

Michal Šembera ( moto - okruhy)

Frankie Mrázek  ( moto -  klasické přírodní okruhy)

Viktor Chytka ( Dakar, CCR)

František Máca ( freestyle, dříve motokros, rallye)

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.