Václav Pech jun. a Petr Uhel na startu nové sezóny

 

Plzeňská posádka EuroOil-invelt teamu přeje fanouškům a příznivcům rallye vše nejlepší, hodně zdraví a štěstí v roce 2013.

Jak se stává tradicí, bývá závěr roku mezi českými soutěžáky hodně hektický. Hned po novém roce se jede Jänner Rallye zařazená jako české a rakouské mistrovství a letošní ročník i jako Mistrovství Evropy nově nazvané ERC (European Rallye Championship)

pech_hustopece_2012

Příprava Mini Coopera včetně testů v anglickém Prodrive, přestavení podvozku na sníh, jeho naladění a odzkoušení, zajištění speciálních sněhových pneu s hroty a další desítky nutných prací. Tak se dají charakterizovat poslední dva měsíce dění v EuroOil – invelt teamu před nadcházející jubilejní 30. Jänner Rallye.

Pech s Uhlem stráví zkrácený silvestrovský večer, aby brzy ráno vyrazili na seznamovací jízdy, které začínají 1.1 2013 v 9.00 hod. ,,Tak myslím, že nejdůležitější věc na Silvestra budou u nás špunty do uší,“ říká s úsměvem Václav Pech, trojnásobný vítěz Jänneru. ,,Tuto soutěž známe opravdu dobře, stejně tak jak jsme zde zažili radost z vítězství, tak i porážky a odstoupení. Je to nejtěžší závod na absolvování bez jezdecké chyby. Úzké horské cesty, sníh, led, stále se měnící povrch, nepředvídatelná námraza a velká mezinárodní konkurence jsou každý rok hlavními znaky Jänneru. I když si myslíte, že některou rychlostní zkoušku znáte z dřívějška, nikdy není stejná jako před rokem. Buď je cesta propluhována do jiné šířky, nebo jsou jinak zastrkané sněhové tyčky dělající odlišný poloměr zatáčky. V loňském roce nebylo při tréninku po sněhu ani památky a v noci před startem napadla taková nadílka, že pořadatele jen stěží stačili zajistit průjezdnost tratě. Taková je Jänner Rallye, kterou považujeme za jednu z nejhezčích soutěží, jakou jsme jeli. Doufám, že letos máme nachystáno dostatek variant podvozku jak na sněhové, ledové tak i ,,mokrosuché“ podmínky a bude se nám dařit volba pneumatik,“ přeje si Václav Pech.

pechvs

„Vybrali jsme si trochu delší podzimní přestávku a teď už se všichni těšíme na novou sezonu. Jänner je vždy velmi těžká soutěž a letos tam bude opravdu výborná konkurence, vzhledem k tomu, že to je úvodní podnik nového Mistrovství Evropy. My jsme připraveni nedat svou kůži zadarmo a věříme, že technické problémy z podzimu jsou vyřešeny,“ dodává Ing. Jiří Jirovec

30. Jänner Rallye odstartuje v pátek 4. ledna 2013 v 7.30 hod v příhraničním Freistadtu. Vítězná posádka projede cílovou rampou po absolvování tratě dlouhé 825 km v sobotu 5.ledna v 17.15 ve Freistadtské městské hale. EuroOil – invelt team zve všechny své fanoušky a příznivce motorismu na tento jedinečný závod.

 

tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.