Václav Pech před oblíbenou Příbramí

 

Již pětkrát dokázala v minulosti posádka EuroOil-invelt teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel vystoupat na nejvyšší stupínek při Rallye Příbram, která o nadcházejícím víkendu odstartuje jako závěrečná soutěž našeho Mistrovství.

pech_hustopece_2012

I přes jezdecky výjimečně nepodařenou sezonu, kterou navíc provázely dětské nemoci jejich nového avšak populárního vozu Mini John Cooper Works 1,6 turbo, má posádka teoretickou šanci ještě získat třetí místo v celkovém absolutním pořadí. Po předchozí Barum Rallye bylo nutné kvůli poruše nového systému elektrické vodní pumpy dovést celý vůz do anglického Prodrive k odstranění závady a následné důkladné kontrole celého motoru.

 

„Doufáme, že se anglickým inženýrům podařilo vše odstranit, kdy těmto závadám v řídící jednotce nejsme schopni předcházet.“ Vysvětluje Václav Pech a dodává: „Rallye Příbram mě přirostla k srdci, má velice pěkné rychlostní zkoušky a tím, že se jede tradičně na podzim tak i dost klouzavé. K tomu musíme přizpůsobit i rozpis a už při seznamovacích jízdách počítat s více změnami na trati než jinde. Například při sebemenším dešti nezůstane na silnici jen voda, ale i listí, na kterém to klouže ještě víc a stejné to je i v lesních úsecích, které nyní již téměř neosychají. Prostě správná rallye. Tím, že je kousek od Plzně, cítím zde i větší podporu našich fanoušků, které i s ostatními příznivci rallye srdečně do Příbrami zvu.“

Rallye Příbram odstartuje v sobotu 6. října v 08,00 hodin na letišti Dlouhá Lhota, kde je i tradičně servisní zóna a cíl spatří první posádka po absolvování tratě dlouhé 501km v neděli ve 13,50 hodin tamtéž.

 

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.