Na rally bezpečně – Výzva zodpovědným fanouškům

 

upozornn

Po tragických a smutných událostech, které nás tento rok provázely, došlo po několika diskuzích ke zrodu divácké aktivity, která v budoucnu může sloužit jako aktivní bezpečnostní platforma fanoušků a diváků, kterým není lhostejný osud lidského života a zdraví, a také směr, kterým se bude náš sport dále ubírat.

Myšlenka je jednoduchá:
Pořadatel žádné rally není superman, nemůže být tedy všude v ten správný okamžik. Je pravdou, že pořadatelské zajištění soutěží u nás nabízí vysokou kvalitu, ale stále jsme to my, diváci, kdo vždy hraje přesilovku. Tedy prozatím jsme hráli a doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Co nám tedy brání v tom, abychom pomohli? Abychom pomohli těm méně znalým vybrat bezpečnější místo u trati, pomohli pořadatelům, protože z jejich práce se stává nezávidění hodná řehole.

Můžeme nabídnout hodně, máme zkušenosti, zodpovědnost a nadhled, jezdíme po soutěžích nejen u nás ale mnozí i po světě. Nemějme proto strach promluvit a vybočit z davu, nemáme se za co stydět. Říká se, že kdo se bojí, nesmí do lesa. A rally se v lese jezdí, proto by se mohlo stát, že budeme-li se bát, už tam nepůjdeme.

Tato sobota nám nabízí příležitost vyzkoušet, jestli chceme a umíme pomoc. Ředitelství soutěže AZ Pneu Jeseníky přivítalo takovou aktivitu a vyjádřilo jí podporu. Žádám proto fanoušky, kteří na tuto rally jedou a budou se chtít takové aktivity zúčastnit, aby zaslali kontaktní mail na adresu: . Jméno ani telefon prozatím nejsou tolik důležité, i když pomohou. Ti z vás, kteří tak učiní, dostanou nejpozději do čtvrtečního večera mail se stručnou instrukcí k této akci.

Důležité je:
1. Jde o dobrovolnou a nekomerční aktivitu založenou na principu pohybu zodpovědných fanoušků podél RZ. Nejsou tedy, ani nebudou, kladeny žádné podmínky, které by kohokoliv při jeho návštěvě soutěže omezovali anebo nějak bourali jeho naplánovaný program.
2. Na soutěži budeme jako běžní diváci, budeme tedy respektovat všechna nařízení pořadatele.
3. Diváky, kteří nebudou respektovat bezpečnostní pokyny pořadatele, anebo budou sebe či své blízké vystavovat zjevně nadměrnému riziku, budeme na tuto skutečnost slušně upozorňovat, případně zkontaktujeme pro zřízení nápravy pořadatele.
4. Naším přínosem by měla být hlavně osvěta a prevence.
5. Odměnou nám bude poděkování a dobrý pocit, protože jsme pomohli tam, kde je to nyní velmi potřeba.
6. Tato aktivita při nadcházející soutěži bude jedinečným testem, zda jsme ochotni pomoci a zda naše pomoc bude prospěšná. Po ukončení soutěže budou všechny poznatky shromážděny a předloženy zde k posouzení a široké diskuzi.

Co říci závěrem?
Pojďme a přejděme od slov k činům. K takovým, které nás nic nestojí a přitom důstojně reprezentují náš sport. Ale hlavně, hlavně pomohou ochránit lidské zdraví. Jsme přeci lidé:)

Martin Sporek, „Rychlá šunka“

 


Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.