Finále Volného poháru se kvapem blíží

 

RS_logo
11. ročník Rallye Světlá již klepe na dveře a tak mě dovolte, abych vás seznámil s motoristickou akcí, která každoročně startuje u nás na Vysočině.Rallye je zařazena do Volného poháru ČR 2012 jako šestý bodovaný závod. Celkem se do VPČR 2012 započítává 6 soutěží. Vše vyvrcholí koncem roku v Okrouhlé Radouni, kde budou vyhlášeny a odměněny vítězné posádky Volného poháru ČR 2012. Rallye Světlá startuje s podporou města Světlá nad Sázavou 6. 10. 2012 v 9,00 hodin. Dovolte mi, abych vás seznámil s následujícím programem. V následujících dnech budou vylepeny plakáty s upozorněním občanů na uzávěry při akci. Na uzávěry a omezení budou občané upozorněni i mediálním šířením a letáky.

 

 

Pátek 5.10.

Budou přijíždět posádky k prezenci, která bude na Náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou. Při prezenci jezdci obdrží startovní čísla, reklamní nápisy, šipkový itinerář, jízdní výkazy a další materiály. V letošním roce opět zavítá do Světlé nad Sázavou velký počet soutěžních týmů ze sousedního Polska, očekáváme také účast jezdců z Ukrajiny, Slovenska, Rakouska a Anglie.

Seznamovací jízdy budou pouze v pátek od 8,00 – 22,00 hodin. Na celé trati RZ nesmějí posádky překročit max. 50 km/hod. Posádky nesmí použít pro seznamovací jízdy soutěžní vůz. Tréninkové vozy poznáte podle reflexního startovního čísla nalepeného na předním skle u spolujezdce. Ve spolupráci s Městkou Policií ve Světlé nad Sázavou bude měřena rychlost na vybraných úsecích.

Posádky s vozy projdou technickou přejímkou pod dohledem technického komisaře Luboše Šimka v pátek 5. 10. od 13,00 hodin do 18,00 hodin. Přejímka vozů bude na Náměstí Trčků z Lípy před Městským úřadem.

Servisní a parkovací zóna bude od křižovatky ulice Poštovní a Kolovratova levá strana včetně chodníku směrem k nádraží. Pravá část zůstane průjezdná. Dále areál ČD + část nákladního nádraží. Komunikace zůstane průjezdná pro běžný silniční provoz. Na průjezdnost a pořádek budou dohlížet vyškolení pořadatelé.

Sobota 6.10.

Dochází i přísným nařízením pro jezdce při průjezdech rychlostních zkoušek. Pokud posádka zaznamená nebezpečný pohyb diváků je povinna vše nahlásit na stanovišti stop. Z tohoto důvodu přibyli i pravomoci vedoucích RZ. Dojde-li k nekázni diváků na trati, můžou vedoucí sami zastavit průjezdy RZ a zrušit zkoušku. Dříve měl tyto pravomoci pouze ředitel závodu.

Pro diváky budou vyhrazena tzv. divácká místa na atraktivních místech. Na ostatních místech je účast diváků zakázána.

Tímto žádám diváky, aby respektovali pokyny pořadatelů a nevstupovali do závodní dráhy. Dojde-li k porušení bezpečnosti, bude RZ zastavena a popřípadě i zrušena. Na soutěžních vozech můžete vidět novinku – magnetická startovní čísla.

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=1322|switchheight=440|switchwidth=680}

V 8,00 hodin startuje uzavírací vozidlo firmy Harbecar Petr Průša a za ním další inspekční vozy včetně druhého uzavíracího vozu Autoopravny Müller ? Müller z Chotěboře.V 9,00 hodin startuje z rampy první ostrý vůz, který odstartuje zástupce města. Celá trať včetně přejezdů je pro 11. ročník Rallye Světlá pozměněna. Ze servisu odjíždějí jezdci na první rychlostní zkoušku Malčín – Olešnice, která měří 12,1 km. Tato rychlostní zkouška se jede poprvé v historii rallye v opačném směru. Jak budou jezdci zvládat prudké odbočení v Přísece můžete shlédnout přímo na diváckém místě u kapličky. Následuje nádherná pasáž před průjezdem obcí Pohleď, dále přes horizont, lesem až k prudkému odbočení před Lučicí. Cíl RZ je před obcí Olešnice.

Jezdce čeká delší přejezd přes Okrouhlici, Lipnici, až na start druhé RZ před Rejčkovem. RZ Rejčkov ? Dolní Město měří 7,9 km a také poprvé v historii Rallye Světlé startuje v opačném směru. Po průjezdu Rejčkovem čeká piloty doslova nálet do obce Dobrá Voda Lipnická a při výjezdu si budou muset dávat veliký pozor, protože hned za obcí je docela slušný horizont. Jezdci pokračují do hodně technické pasáže s klesáním před Loukovem. Na tyto místa se dostanete od Dolního Města, ale musíte dříve, než bude trať uzavřena. Cíl RZ je před křižovatkou u Dolního Města a přejezd na RZ Dolní Město ? Světlá nad Sázavou je pouhých 200m.

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=1351|switchheight=440|switchwidth=680}

Rychlostní zkouška Dolní Město ? Světlá ?měří 6,7 km a již tradičně míří k prudkému odbočení před Meziklasím. Toto místo je každoročně hojně navštěvované diváky, tak i vy přijměte pozvání na tuto rychlostní zkoušku. Jezdci dále pokračují okolo památného Panuškova dubu do technického klesání přas Františkodol a následuje obráceně vykloněná pravá zatáčka a to ještě před průjezdem obcí Lipnička. Průjezd obcí je hned na začátku zpomalen retardérem. Cíl třetí RZ je před Světlou nad Sázavou přímo na horizontu a ty nejrychlejší zde doslova prolétají cílovým paprskem.

Posádky pokračují do servisní zóny, kde mají 60 minut na opravy a seřízení vozů. Mezi jednotlivými zkouškami musí vzniknout prostor pro otevření RZ pro místní občany. Pro uzavření tratě bude použita jak světelná, tak i zvuková signalizace. Pro opětovné otevření budou použity zelené prapory na projíždějícím vozidle.

Po odjezdu ze servisu následuje tzv. seskupení. Pokud vozidlo odstoupí pro havárii nebo technickou poruchu vznikají mezery. Protože jezdci startují po minutě, seskupením se zaplňují tyto mezery, aby pro vás diváky pokračovali jezdci stále po minutě.

Po průjezdu přes rampu čekají jezdce ještě dvě sekce (okruhy) tak jak je již absolvovali. Dojezd je na náměstí Trčků z Lípy od 15,57 hodin. Jezdci budou mít za sebou 80 ostrých km z odjetých 200 km celkem. Za volantem stráví v první etapě 461 minut.

Pro soutěžní týmy a diváky bude připraveno občerstvení přímo v servisní zóně. Aktualizace výsledků po průjezdu jednotlivých zkoušek bude vždy po zpracování RZ na vývěsce před městským úřadem. Stejným způsobem, také po každé RZ budou aktualizovány výsledky na našich stránkách www.tvstudiohb.cz.

Vyhlášení a ocenění vítězů bude u startovní rampy na náměstí od 18,00 hodin. Ceny předají zástupci města Světlá nad Sázavou.

Ještě před vyhlášením samotným vystoupí Šlapanovské mažoretky, které předvedou sestavu v choreografii Zdeňky Malinové. Nejlepší posádka v celkovém pořadí obdrží Putovní pohár z přejímaného křišťálu, který bude v jejich držení až do příští soutěže.

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=1342|switchheight=440|switchwidth=680}

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.