Pech s Mini míří mezi moravské vinice

 

Posádka EuroOil-invelt teamu Václav Pech s Petrem Uhlem a vozem MINI John Cooper Works S2000, 1,6 turbo drží v tuto chvíli průběžnou třetí příčku v hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye. Už na konci týdne je ale čeká další dvoudenní soutěž, která zavede účastníky na jih Moravy, do oblasti kolem vinařského města Hustopeče. „V Hustopečích se nám daří a zaznamenali jsme zde v minulosti dvě celková vítězství. Vždy se jednalo o velice dramatické souboje do posledních metrů závodu s minimálními časovými  rozdíly.

Dá se tedy říci, že tato soutěž patří mezi naše oblíbené závody i tím, že je úplně jiná než všechny ostatní. Líbí se mi hodně specifická kombinace závodění na úzkých vinařských stezkách, které jsou dost často propojeny šotolinovými úseky, které závodu přidávají na obtížnosti,“ říká Václav Pech.

Před startem team čeká ještě funkční test vozu a jeho přizpůsobení na specifické rychlostní zkoušky Rally Hustopeče. „Stále říkám, že MINI je pro nás všechny v teamu ještě pořád nový vůz, s nímž pracujeme. Cítím, že podvozek ještě nevyužívám na 100%. Snažím se mu přizpůsobit a postupně zrychlujeme. Museli jsme stylu auta přizpůsobit s Petrem svůj léta zažitý rozpis, a už v Krumlově jsme si vyzkoušeli, že to je správná cesta. S MINI se dají, díky obrovské přilnavosti, zatáčky projíždět rychleji, než jsem byl s předešlými vozy zvyklý,“ popisuje v dobré náladě Václav Pech.

pechvs 

Rallye Hustopeče se do paměti fanoušků zapsala kromě rychlostních zkoušek ve vinicích i tím, že za krátkou dobu její existence několikrát panovalo doslova tropické horko. „Zatím přesně nevíme, jaké počasí nás čeká letos, ale v Hustopečích už jsme zažili v autě doslova peklo, kdy z nás pot tekl proudem. Některé posádky tehdy musely i odstoupit pro fyzickou vyčerpanost. My s Petrem na sobě pracujeme i po této stránce a snažíme se poctivě cvičit a zlepšovat si kondičku, kterou naše nové auto vyžaduje mnohem víc, než jsme byli zvyklí,“ dodává k náročné fyzické přípravě soutěžního jezdce, Václav Pech.Rallye Hustopeče odstartuje v pátek 22.6.2012 ve večerních hodinách, kdy do první rychlostní zkoušky závodní automobily vyrazí nezvykle až krátce před dvacátou hodinou. V první etapě jsou připraveny celkem čtyři měřené úseky, kde nebudou chybět ani rychlostní zkoušky za tmy, která dodává závodění nezaměnitelnou atmosféru.

V sobotní – druhé etapě účastníci absolvují dalších osm měřených úseků, které doplní celkovou délku rallye na 471 kilometrů. EuroOil – invelt team zve fanoušky motorismu k návštěvě tohoto atraktivního závodu.

 

tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.