Jan Kopecký a Pavel Dresler vítězí na 40. Rallye Český Krumlov

 

Poslední rychlostní zkouška už nezměnila nic na faktu, že jasným vítězem letošní jubilejní 40. Rallye Český Krumlov se stal Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na tovární Škodě Fabia S2000. Druhé místo se ztrátou 59.9 vteřiny získali Roman Kresta s Petrem Grossem, rovněž na Fabii S2000, třetí příčku získali Václav Pech s Petrem Uhlem na Mini John Cooper Works S2000.

kopecky1

Za celkově čtvrtým Jaromírem Tarabusem dokončil soutěž vítěz kategorie produkčních aut Martin Semerád, 4.7 vteřiny nakonec ztratil druhý v této kategorii a šestý absolutně Jaroslav Orsák. Sedmé místo připadlo Václavu Dunovskému, kterého určitě bude mrzet předchozí 20tivteřinová penalizace, jenž ho připravila o pátou příčku. Bronz ve skupině 3 získal ve finále Jan Jelínek, když o tuto příčku připravila o pouhých osm desetin vteřiny Daniela Běhálka chyba v časové kontrole (předčasný příjezd do ČK 13B).

V poháru vozů s jednou poháněnou nápravou (2WD) zvítězil s téměř dvouminutovým náskokem Jan Černý s Pavlem Kohoutem na Citroënu DS3 R3T. Celkově druzí ve „dvoukolkách“ dojeli Emil Triner s Kateřinou Achsovou na Škodě Fabia (třída 7!) a třetí místo v tomto poháru patří Josefu Petákovi a Aleně Benešové jedoucí s Renaultem Clio R3.

 

Tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.