2. RC Rallye Český Krumlov opět přehlídkou nádherných vozů

 

I když do uzávěrky přihlášek 2. RC Rallye Český Krumlov ještě pár dní zbývá, už teď je jasné, že více než dvacítka přihlášených vozů ozdobí druhý ročník této soutěže. Mezi přihlášenými jsou vozy, které bylo možné vidět již loni, ale i absolutní novinky, které budou mít svou soutěžní premiéru.

logo_RCK_1971-2012
Po první uzávěrce přihlášek, která byla 15. května 2012 (z důvodu uvedení seznamu přihlášených do oficiálního programu 40. Rallye Český Krumlov) je na seznamu přihlášených jezdců celkem čtyřiadvacet jmen. Se startovním číslem jedna se vydá vstříc osmi rychlostním zkouškám, které se pojedou na Výstavišti v Českých Budějovicích, Jiří Hadrava s vozem Ford Fiesta WRC. Jiří Hadrava je loňským šampionem českokrumlovského šampionátu rádiem řízených modelů a v letošním roce po třech odjetých závodech opět vévodí absolutní klasifikaci šampionátu. Se startovním číslem dvě a vozem Ford Focus WRC odstartuje Petr Havlík, který minulou, premiérovou RC Rallye Český Krumlov vyhrál. Do bojů o zlatou medaili se určitě zapojí i Pavel Matějček, který představí Citroën Xsara WRC se startovním číslem tři nebo Pavel Skoupý z Prahy, který přiveze vůz MG Metro 6R4 se startovním číslem čtyři.

Pěkná podívaná bude i na nejmladší závodníky, kteří mezi sebou svádějí nelítostné souboje o vteřinky. V kategorii Super junior se jedná o jezdce do věku jedenácti let. Nejvýše postaveným v seznamu přihlášených je Míša Perník, který pilotuje vůz Škoda Fabia S2000 s loňským designem estonského jezdce Karla Kruudy. Míša je zatím nejrychlejším jezdcem „superjuniorské“ kategorie českokrumlovského šampionátu a na 2. RC Rallye Český Krumlov bude na jeho voze startovní číslo jedenáct. O vítězství se bude chtít poprat i Honzík Benych, který byl v loňském roce mezi nejmenšími nejrychlejší. Honzík představí v premiéře legendární vůz skupiny B, kterým je Lancia Delta S4 v továrních barvách, se kterou se světových soutěží účastnil Miki Biasion. Dalšími malými jezdci budou Vítek Kříž s Volkswagenem Golf GTI a sourozenecká dvojice Jakub a Míša Šenovi, kteří pojedou s vozy Mitsubishi Lancer EVO VII.

lancia

Seznam přihlášených na 2. RC Rallye Český Krumlov je velmi pestrý. Od již zmiňovaných vozů WRC (Škoda Octavia WRC, Škoda Fabia WRC, Citroën Xsara WRC, Ford Fiesta WRC), přes nejmodernější vozy kategorie S2000 (Škoda Fabia S2000, Fiat Grande Punto S2000) až po slavné vozy zrušené skupiny B (MG Metro 6R4, Lancia Delta S4, Ford RS 200, Lancia 037 Rally nebo Lancia Stratos). Mezi historickými vozy najdeme Fiat 131 Abarth nebo Lancii Deltu HF Integrale. Z domácích luhů a hájů se představí v premiéře Lada Samara v barvách JZD Agrokombinátu Slušovice nebo Škoda Fabia S2000 se kterou letos ve velkých soutěží jede Miroslav Tarabus.

Definitivní uzávěrka přihlášek 2. RC Rallye Český Krumlov bude v úterý 22. května 2012, proto kdo se chce zúčastnit, má poslední možnost na přihlášení. Volných míst už zbývá jen několik.

Další novinky naleznete průběžně na www.rallyekrumlov.cz a www.rca-ck.com.

 

Tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.