Rallye Český Krumlov zbrojí

 

logo_RCK_1971-2012
Těsně před první soutěží Mezinárodního mistrovství ČR v rallye na domácím území, ve čtvrtek 22. března, uspořádalo ředitelství 40. Rallye Krumlov 2012 pracovní setkání s hlavními organizátory rychlostních zkoušek a dalších důležitých bodů rallye. V tu dobu již pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsport odeslali návrh zvláštních ustanovení na FIA a FAS AČR ke schválení, čímž započala další část přípravy letošního jubilejního 40. ročníku jedné z nejpopulárnějších automobilových soutěží v České republice, konané ve dnech 25. – 26. května letošního roku.

Na společném setkání v Českém Krumlově poděkoval ředitel rallye Jindřich Kunc všem za odvedenou práci v uplynulém roce a vyzdvihl jejich přičinění na prvenství mezi sedmnácti hodnocenými soutěžemi evropských pohárů ročníku 2011. V případě pořadatelského zajištění, organizační výbor opět spoléhá na osvědčené činovníky i party lidí z řad místních zdrojů, autoklubů, sborů dobrovolných hasičů a všech příznivců Rallye Český Krumlov, i hostující pořadatele z Českých Budějovic, Prachatic či Radouně.

Přítomným byla stručně představena koncepce letošního ročníku, který je i v letošním roce zařazen do hodnocení FIA Evropského poháru – Central, Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR i Mistrovství ČR v rally historických automobilů s přehlídkou Rally legend, s trasami sedmi úseků rychlostních zkoušek a všemi kontrolními body. Samozřejmě se nezapomnělo ani na bezpečnost všech účastníků rallye a zejména diváků. A jak ukázal průběh odjeté soutěže MMČR na Valašsku, mnoho diváků opět potřebuje zásady bezpečného chování kolem tratí rychlostních zkoušek důkladně připomenout a tak otázka bezpečnosti bude jednou z priorit celého pořadatelského sboru českokrumlovské rallye.

Jak již bylo zveřejněno, i letošní ročník vychází z osvědčeného scénáře let minulých a čerpá z tras známým z posledních ročníků. Samozřejmě dochází k drobným změnám jak v programu, tak na tratích rychlostních zkoušek a celý harmonogram se stává divácky atraktivnějším.

Centrem rallye bude opět historické město Český Krumlov, pyšnící se příslušnosti k seznamu světového dědictví UNESCO. Tady bude umístěna startovní a cílová rampa a proběhne zde také slavnostní vyhlášení vítězů po dojezdu v sobotu večer s jednoznačně nejlepší atmosférou u nás. Jediné servisní parkoviště na českobudějovickém výstavišti se v letošním roce rozroste o vzdálenou servisní zónu, situovanou do Lipna nad Vltavou a oddělující poslední dvě zkoušky celé rallye. Z toho je patrné, že českokrumlovská rallye tak v regionu Lipenska získává další významné centrum, spojující dohromady vyžití při rallye s mnohými dalšími aktivitami v této lokalitě.

Sledujte oficiální webové stránky soutěže www.rallyekrumlov.cz, kde se postupně dozvíte další podrobnosti o připravované 40. Rallye Český Krumlov 2012.

 

Tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.