Přípravy Valašské rally v plném proudu

 

Druhým podnikem Mezinárodního mistrovství České republiky v rally se ve dnech 23. – 24. března 2012 stane jednatřicátý ročník BONVER Valašské rally. Organizační tým AutoMotoKlubu Rallye Sport - Vsetín v těchto dnech tvrdě pracuje na doladění posledních detailů valašské automobilové soutěže, která svým charakterem patří k nejnáročnějším automobilovým soutěžím v České republice. V době příprav však organizátory nemile zasáhla nepříjemná událost a to, že jeho řady opustila po dlouhé těžké nemoci jedna z jeho členek, valašskomeziříčská místostarostka Dagmar Lacinová, již Valaška takzvaně přirostla k srdci a důvěrně ji oslovovala či nazývala RELYNOU.

V těchto dnech je pozornost organizátorů zaměřena zejména na dokončení všech nezbytností souvisejícími s písemným povolením rychlostních zkoušek od všech dotčených obcí a organizací – jako např. příslušné odbory životního prostředí dotčených obcí a měst, Lesů ČR, vodohospodářů, přepravců, myslivců, zemědělských institucí, Policie ČR – dopravní inspektoráty a v neposlední řadě i soukromých osob, přes jejichž pozemky jsou RZ vedeny.  „Jednatřicátá Valaška bude opět rozdělena do dvou etap. Obsahovat by měla dvanáct rychlostních testů na šesti úsecích, jak ve Zlínském kraji, tak i Moravskoslezském a Olomouckém. Scházet tradičně nebudou ani noční průjezdy. Navíc je pro letošek připravován i městský polokruh. V současné době máme připraveny dvě varianty. V nejbližších dnech by mělo být kolem rychlostek a celé trati vše jasné a časový harmonogram rally dostane konečnou podobu,“ uvedl Hošák s tím, že stejně jako v loňském jubilejním třicátém ročníku se před Valašskou rally uskuteční shakedown. „Ten je připravován na vybraném úseku mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm,“ poznamenal šéf organizačního týmu.

kop-valaska

Pokud nenastanou nějaké zásadní změny, ale stát se může ještě cokoliv, vyjede první soutěžní vozidlo startovního pole na trať Valašky v pátek 23. března 2012 z valašskomeziříčského náměstí v 17:15 hodin. O zhruba čtyřiadvacet hodin později pak bude na stejném místě přivítána vítězná posádka XXXI. Valašské rally 2012. Organizátoři, i přes nepříjemné signály s ekonomickou krizí a ohlašovaným úbytkem počtu posádek v MEZ M ČR věří a předpokládají, že se druhého podniku seriálu na Valašsku zúčastní a přijede celá česká soutěžácká špička, kterou, stejně, jako i ostatní soutěžní posádky, přijdou povzbudit tisíce diváků.

K přípravě Valašky přistupují  její organizátoři zejména s akcentem na bezpečnost. A to jak soutěžících, tak i diváků. Zejména na ně se obracejí žádostí, aby si uvědomili, že automobilový sport je svým charakterem opravdu nebezpečný a nikdy při něm nelze stoprocentně vyloučit chybu řidiče soutěžního vozidla a ani selhání techniky. Z tohoto pohledu jsou organizátory již dopředu připravována vytipovaná divácká místa, která by měla být co nejbezpečnější. „Lidé by neměli sami se sebou hazardovat a měli by ke sledování Valašky využít výhradně míst, která jim k tomu organizátor vyhradí. Traťoví komisaři budou v tomto směru nekompromisní,“ poznamenal zejména na adresu lehkovážníků Alexandr Póč, který bude při rally pracovat v jejím dispečinku a řešit zejména problémy týkající se bezpečnosti. „Připravujeme i Průvodce bezpečnosti diváka při sledování Valašské rally 2012. Zde bude možné najít vše potřebné,“ dodal Póč.

tisková informace         www.valasskarally.eu                            

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.