Příprava Valašské rally byla zahájena

 

Valsska_rally_2012_-_logoVSETÍN – Jednatřicátý ročník velmi oblíbené automobilové soutěže Valašská rally se má uskutečnit na přelomu března a dubna příštího roku, respektive ve dnech 23. až 24. března 2012. Alespoň tak to předpokládá návrh nového kalendáře. Opět zahájí, jak už se v posledních letech stalo tradicí, nový seriál podniků Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. A stejně tak, jako v minulosti, se i letošní Valaška uskuteční ve znamení Memoriálu Jiřího Sedláře.
Zmiňovat se o tom, jakou podobu bude Valašská rally 2012 mít, je zatím předčasné. A to proto, že vše je na samém začátku. Vždyť ještě ani neskončila letošní sezona. A tak se všechno hledá a rodí se. Připravována jsou jednání s představiteli měst a obcí, organizací a institucí. Vytvářeny jsou podmínky spolupráce s potencionálními partnery. Prostě, organizátoři druhé nejstarší automobilové rally ve Zlínském kraji dělají všechno pro to, aby jednatřicetiletá valašská automobilová soutěž navázala na dosavadní úspěšnost jedné z nejtěžších a zároveň nejkrásnějších automobilových soutěží v České republice. Jedno je ale zcela jisté už dnes. Organizátoři a pořadatelé vynaloží veškerou snahu ve prospěch kvality a zejména pak bezpečnosti nejenom soutěžních posádek, ale i diváků. U těch nejde o nic jiného, než aby měli neustále na paměti, že automobilový rallysport je sice nádherný, ale dokáže být i nesmlouvavě drsný a krutý. Zvlášť při nerespektování byť jen těch nejzákladnějších bezpečnostních norem.
Valašská rally, která svým jednatřicátým ročníkem zahájí čtvrtou dekádu své pomyslné kroniky, respektive její průběh, by měl být opět rozdělen do dvou etap. Zda dojde u rychlostních zkoušek ke změnám a k jakým, ukáže čas. Jisté je jen to, že i jednatřicátá Valaška bude obsahovat technicky náročné ostré kilometry, které dokonale prověří možnosti a odolnost závodních strojů, schopnosti a um soutěžních posádek a připravenost jejich týmů na novou sezonu.

www.valasskarally.eu

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.