Pavel Valoušek si dojel pro mistrovský titul

 

O absolutním vítězi vsetínské Partr rally a tím i titulu mistra ČR ve sprintrally je rozhodnuto. Stal se jím otrokovický jezdec Pavel Valoušek, který byl v celkovém součtu časů z rychlostních zkoušek o 6,4 sekundy rychlejší než druhý Václav Pech. Bronz vybojoval Roman Odložilík.

Pavel Valoušek byl přitom po druhé rychlostní zkoušce až čtvrtý, to jej ale nezlomilo a od druhé půlky sprintu už prakticky neměl konkurenci. Oprávněně tak nyní může slavit mistrovský titul, o který dnes bojoval s Romanem Odložilíkem, Miroslavem Jakešem a Romanem Sýkorou. „Neudělali jsme chybu. Celý závod byl perfektně zorganizovaný, jsme velmi šťastní. Chtěl bych moc poděkovat celému týmu a panu Varmužovi,“ řekl bezprostředně po dojezdu do cíle spokojený Valoušek.

valda_vsetin

Zklamání však neskrýval Roman Odložilík, který tím pádem skončil v letošním ročníku Mistrovství ČR ve sprintrally na druhém místě. „Jsme hodně zklamaní, rally je ale i o štěstí,“ uvedl. Naopak nadmíru spokojen byl domácí jezdec Miroslav Jakeš, který v celkovém šampionátu vybojoval bronz. „Na posledních dvou erzetách nám auto přestalo jet, proto jsme šťastní, že jsme vůbec v cíli,“ řekl.

Na start letošního vsetínského sprintu se postavilo celkem 114 posádek, z toho 19 juniorů. Závod nedokončilo pro technické problémy či  drobné havárie 39 vozů, dva byly vyloučeny. Mezi těmi, kteří vsetínský sprint nedokončili, jsou i domácí jezdci Jaromír Tomaštík, Silvestr Mikuláštík, Martin Březík a Miroslav Julínek.

Další ohlasy:

„Jsme hodně zklamaní, rally je ale i o štěstí. Jinak až na kameny byla trať pěkná. Podle nás se celý mistřák  rozhodl už na Pačejově,“

Václav Pech: „Pěkná soutěž, organizace klapala na jedničku. Až na ty kameny! To jsem se opravdu nas…l.“

Antonín Tlusťák: „Maximální spokojenost, výsledek fantastický.“

 

Tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.