Odložilík v Jeseníkách opět vítězí!

 

Posádka Roman Odložilík – Martin Tureček s vozem Citroën Xsara WRC je tou vítěznou pro pátý jubilejní ročník AZ pneu Rally Jeseníky 2011. Roman Odložilík s bratrem Pavlem zde vyhrál již v roce 2008 na Peugeotu 207 S2000. Čtrnáct vteřin chybělo dnes Valouškovi na vítězství, spokojit se musí s druhým místem a třetí příčku udržel Václav Pech.

azjeseniky


Roman Odložilík nevyhrál všechny rychlostní zkoušky, tempo s ním po celou dobu soutěže držel mistrovský jezdec Pavel Valoušek, ale i přesto se stal vítězem jesenické rally pro rok 2011 v poměrně náročných podzimních podmínkách. Nechyběla mlha, přišel i déšť a silný vítr. Podmínky nebyly nejjednodušší, ale převážná většina jezdců se s tímto počasím poprala bravurně a ohlasy jezdců jsou po skončení soutěže vesměs všechny pozitivní.

Třetí pozici si po celou dobu soutěže držel Václav Pech s novinkou, kterou přijel předvést na Jeseníky, a to Mini John Cooper Works S2000 1,6T. Bramborovou příčku obsadil Mirek Jakeš, což je velmi slušný výkon mezi těmito silnými vozy. Páté místo patří posádce Sýkora – Škardová, která ještě před začátkem jesenické soutěže vedla tabulku rallysprintů.

Jan Černý, vítěz dvoukolek, vyhrál již zmiňovanou cenu Memorial Jiřího Skoupila. Dcery Jiřího Skoupila dnes na vyhlášení předaly poukaz tomuto jezdci na závodní pneumatiky dle vlastního výběru v hodnotě 30.000 Kč.

Situace před posledním Vsetínem je nyní taková, že Valoušek je novým lídrem tabulky se 114 body a žádné škrtání už jej nečeká. Na druhém místě Sýkora – Škardová se 111 body, třetí je prozatím Jakeš, ten má bodů 106 a Odložilík o jeden méně. O první místo tedy bude bojovat Valoušek s Odložilíkem. Valdovi stačí ve Vsetíně dojet druhý, i kdyby Odložilík vyhrál. Pavel Valoušek by se tak stal mistrem rallysprintů pro letošní sezónu.

V. AZ pneu Rally Jeseníky 2011

RZ 1 Jívová - Těšíkov vítěz: Valoušek
RZ 2 Dalov – Chabičov vítěz: Odložilík
RZ 3 Mutkov /Huzová, Paseka/ vítěz: Valoušek RZ 4 Jívová – Těšíkov vítěz: Valoušek
RZ 5 Dalov - Chabičov vítěz: Odložilík
RZ 6 Mutkov /Huzová, Paseka/ vítěz: Valoušek RZ 7 Jívová - Těšíkov vítěz: Valoušek
RZ 8 Dalov - Chabičov vítěz: Odložilík
RZ 9 Mutkov /Huzová, Paseka/ vítěz: Valoušek

Absolutní výsledky

1. Odložilík - Tureček Citroën Xsara WRC 40:36.4
2. Valoušek - Hrůza Škoda Fabia WRC + 14.2
3. Pech - Uhel Mini John Cooper Works S2000 + 1:14.7
4. Jakeš - Gross Mitsubishi Lancer Evo IX + 1:48.1
5. Sýkora - Škardová Mitsubishi Lancer Evo IX + 1:58.4
6. Béreš - Müller Škoda Fabia S2000 + 2:43.8
7. Cvrček - Šálek Škoda Octavia WRC + 2:48.2
8. Pešl - Pešek Mitsubishi Lancer Evo IX + 3:18.7
9. Firla - Plachý Mitsubishi Lancer Evo IX + 3:23.4
10. Tomaštík J. / Vrečka J. Subaru Impreza WRC + 3:26.8

 

 

Tisková informace

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.