Pavla Tydlačková na Vysočině s novým spolujezdcem

 

Na rally Vysočina 2011 odjížděla Pavlína Tydlačková s vidinou zajímavé zkušenosti. Několik týdnů před Vysočinou opustila Pavlu spolujezdkyně Eva Žaludková a Pavla se tak musela poohlédnout po novém spolujezdci, který by Evu nahradil. Na řadu tak přišel Ivan Říhánek, spolujezdec Jiřího Sutra, který patří mezi zkušené spolujezdce a jistě měl co Pavle nabídnout.

Příprava auta na rally byla provedena opět velmi kvalitně, důraz se kladl zejména na poloosy a na správné zapojení elektroniky.

Do Třebíče odjížděla narychlo sestavená posádka již ve středu, aby se dvojice trochu seznámila a pořádně si popovídala o věcech okolo rozpisu a o samotném průběhu rally. Nutno podotknout, že Pavla pochytila spoustu nových triků a poznatků, které se ji budou zcela jistě hodit. Seznamovací jízdy proběhly v pořádku, pouze civilní Megan Pavly byl kvůli sloupku blízko cesty o jedno zrcátko chudší. Na ten sloupek však negativně bude vzpomínat i řada dalších posádek, které zde také očesaly své civilní plechové miláčky.

pavla_tydlackova_vysocina

Na startu konečně odpadla nervozita a já jsem byla připravena pořádně si závody užít. Z toho mě však vyvedla hned první zkouška, která byla tak rychlá, že mi připadalo, že náš Svišť překonává své možnosti. Každou chvíli mi připadlo, že mi musí něco odpadnout, ale na auto bylo tentokrát spoleh, “ komentuje průběh závodu Pavla.

Celkově mi přišlo, že tratě v okolí Třebíče byly poměrně rychlé, a že jsem si na těch devíti zkouškách prožila daleko krizovek než za celou dobu svého závodění, “ dodává Pavla. Nakonec i přes krátký výlet po poli dopadlo pro smíšenou posádku vše dobře a Pavla s Ivanem se mohla radovat z dalšího zakončeného závodu.

Na závěr musím říct, že mě Ivan posunul zase o kousek dál, naučil mě spoustu nových věcí, například velkou hodnotu pro mě měl pozávodový rozbor situací, ve kterém mi Ivan vysvětlil, kde jsem dělala nejvíce ztrácela. Ivanovi tak patří velké díky za vše a je mi líto, že Ivan je jenom jeden nemůže se rozkrájet, aby mohl jezdit i se mnou. Tradiční díky patří všem, kteří mi umožnili ve Třebíči startovat, mechanikům Matesovi, Peťovi, Mirovi a americké pásce, která dokáže opravit vše, “ hodnotí závody Pavla, kterou na dalším závodě v Pačejově neuvidíme, protože Pavlu čeká lékařský zákrok. Horáckou rally má však Pavla v plánu, nicméně stále ještě není známo jméno spolujezdce či spolujezdkyně, která bude číst noty této sympatické jezdkyni.

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.