UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA RALLY VYSOČINA JIŽ V PONDĚLÍ 4.7.!

 

Máme tu přelom června a července, a to naznačuje, že se pomalu blíží termín nového ročníku Rally Vysočina. Za pár dní se již dozvíme, kolik posádek se může sejít na jejím startu, již v pondělí nás totiž čeká uzávěrka přihlášek. Přihlášení jezdci se nicméně postupně objevují na internetových stránkách www.rallyvysocina.com.

vysocinaVelkou radost mají pořadatelé Rally Vysočina z toho, kolik posádek bylo na jejich soutěž již týden před uzávěrkou. O našincích je totiž dobře známo, že rádi nechávají věci až na poslední chvíli, a tak lze velký nápor faxů, mailů i dopisů očekávat ještě do pondělí 4.7., kdy je oficiální termín uzávěrky seznamu přihlášených. Již v tuto chvíli se počet došlých přihlášek blíží sedmdesátce, přestože na něm dosud chybí mnozí obvyklí účastníci všech tří seriálů, do kterých je letošní Rally Vysočina zařazena. Už tradičně se nejzodpovědněji chovají účastníci K4 Poháru ČR v rally. Do něj je již v tuto chvíli přihlášeno víc závodníků, než se v něm loni postavilo na start této soutěže. Tento seriál se vyznačuje poměrně velkou ´obměnou kádrů´, a tak není divu, že zatím chybí přihlášky loni nejúspěšnějších jezdců, někteří z nich totiž již závodí v jiných seriálech. Přesto je už jasné, že se můžeme těšit na zdánlivě nerovné boje vozů Mitsubishi Lancer Evo 9 například s vypiplanými Škodami 130 LR v rukou špičkových jezdců, kteří dokáží často soupeře se silnější technikou důkladně prohnat. Jedním z již přihlášených favoritů je ale i (téměř domácí) Jiří Svoboda se svou krásnou Škodou Octavia Kit car, až ze severní Moravy doveze Škodu 130 RS rychlý Martin Hrachovec.

Zatím nejméně početný je seznam přihlášených vozů do šampionátu historických vozů. Přesto možná právě tady budou k vidění nejatraktivnější smyky, a to i proto, že na startu nebude chybět divácky oblíbený Jiří Petrášek, který s navigátorem Jiřím Káňou závodí v téměř kultovním vozem Opel Ascona : "Na Vysočinu jezdím vždy rád, a to i proto, že v tomto kraji mám velkou spoustu přátel. Loni jsme těsně před soutěží doháněli jisté technické nedostatky auta, pak jsme skončili druzí za Mirkem Janotou prohánějícím se letos úspěšně po evropských tratích. Letos snad techniku stihneme doladit včas, a tak bychom se rádi mezi historickými vozy poprali o vítězství. Hlavně si ale chceme soutěž užít a pobavit sebe i diváky hezkými průjezdy, které našemu vozu s poháněnou zadní nápravou tolik svědčí…"

Pochopitelně největší zájem je očekáván o účastníky Mistrovství ČR ve sprintrally a jejich techniku. V minulých dvou ročnících byl na Vysočině nejrychlejší Jaroslav Orsák, ten ale zatím přihlášen není, a tak se možná o uvolněný trůn strhne velká bitva. Ve svém dosavadním průběhu poznal letošní šampionát na třech závodech už tři různé vítěze, takže o tom, kdo nejlépe nakročí k vytouženému titulu, může hodně napovědět právě Rally Vysočina. Přihlášky vítězů minulých soutěží Pavla Valouška a Romana Odložilíka tak jsou s napětím očekávány. A to i proto, že se oba letos již představili s atraktivními vozy WRC. Naopak současný lídr šampionátu a vítěz MČR na úvodní sprintrally roku Miroslav Jakeš nezaváhal, a přihlášku již poslal. Na tohoto velmi talentovaného mladého jezdce se tak již můžeme těšit, stejně tak jako například na Jaromíra Tarabuse s vozem Fiat Grande Punto Abarth S2000, či na Jaromíra Tomaštíka s krásným Subaru Impreza WRC.

Ještě jednou zopakujme, že uzávěrka přihlášek je v pondělí 4.7. a že soutěž se odehraje v sobotu 16.7.2011 v Českém Rudolci a jeho okolí.

 

Karel Špaček

tisková informace

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.