Jan Kopecký s tovární Fábií S 2000 pojede i domácí soutěže

 

Škoda Motorsport tým se představí v letošním Mezinárodním Mistrovství České Republiky
Tovární tým se zúčastní s Fabií Super 2000 vybraných soutěží

Speciální retro-design na bázi Škoda 130 RS z roku 1977
Škoda Motorsport slaví 110-ti leté jubileum

V Mladé Boleslavi dne 10. března – Tovární tým Škoda Motorsport se v letošním roce představí ve vybraných závodech Mezinárodního Mistrovství České Republiky (MMČR) v rally. Tým bude reprezentovat tovární posádka Jan Kopecký – Petr Starý. První soutěží, kterou tým absolvuje, bude úvodní podnik MMČR Valašská rally poslední březnový víkend. Speciálním retro-designem tovární Fabie Super 2000 Škoda připomíná historické úspěchy na Rally Monte Carlo a zároveň výročí 110 let motorsportové existence.

S2000kopecky

 

Michal Hrabánek, šéf továrního týmu Škoda Motorsport, podtrhuje význam angažmá na domácím trhu: „Těší nás, že se můžeme českým fanouškům představit na domácí půdě
v domácím šampionátu s tím nejlepším, co můžeme nabídnout – startem tovární posádky s továrním vozem Fabia Super 2000.“

 

Design vozu odkazuje na podobu legendárního modelu Škoda 130 RS, který patří mezi nejúspěšnější modely kategori do 1300cm 3 a díky kterému získala Škoda spoustu cenných umístění. Na Rally Monte Carlo 1977 obsadil vůz první a druhé místo ve své kategorii. „S retro-designem bude naše účast v českém mistrovství ještě atraktivnější a rovněž si připomeneme jubileum motoristických aktivit značky Škoda“ doplňuje Hrabánek.

Jan Kopecký má s účastí v MMČR bohaté zkušenosti, již v roce 2004 se stal s Fabií WRC mistrem ČR v rally. Na domácí půdě startoval i v minulých letech, ale jeho účast byla z důvodu zaměření v jiných seriálech (IRC, či C.I.R.-Šampionát Itálie v rally) značně omezená.

V posledních dvou letech obsadil shodně druhé místo v seriálu IRC, což je hlavní náplň programu Jana Kopeckého s továrním týmem Škoda Motorsport i v roce 2011.

 

Karel Pokorný

PR

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.