Úvodní podnik MMČR v rally nabývá konkrétní podoby

 

VSETÍN (8.2.2011 18:30) – Již jen pár týdnů dělí soutěžní posádky a jejich fanoušky od startu prvního podniku seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Tím se o posledním březnovém víkendu stane jubilejní třicátá Bonver Valašská rally, která odstartuje v pátek 25. března 2011 v 17:15 hodin z valašskomeziříčského náměstí. To se stane svědkem startu Valašky již podesáté.

Dušan Póč – tajemník rally

Valašská rally patří již několik let mezi nejnáročnější a současně nejkrásnější automobilové soutěže v České republice. Tradice valašské soutěže úzce souvisí mimo jiné také s popularitou rallysportu v tomto regionu jihovýchodní Moravy. Význam dává Valašce, jak tuto rally její příznivci důvěrně označují, účast celé české soutěžácké špičky v čele s Romanem Krestou, Pavlem Valouškem, Václavem Pechem a mnohými dalšími, start zahraničních týmů, ale i zájem významných národních sdělovacích prostředků a desítek tisíc diváků, kteří každoročně  na Vsetínsko zavítají nejen ze všech koutů Česka, ale i z ciziny. Zejména ze sousedního Slovenska a Polska.

 

30val

 

V těchto dnech nabývá třicátá Valašska rally na konkrétní podobě. Jako již tradičně ji organizátoři pod vedením Miroslava Hošáka rozdělili do dvou etap. Přičemž ta druhá polovina úvodní etapy se opět pojede za tmy, což celé soutěži přidá na atraktivitě. „Předpokládáme, že posádky absolvují celkem deset rychlostních testů. Jejich celková délka se bude pohybovat kolem sto šedesáti kilometrů. Celková délka trati jubilejní Valašky se pak lehce přehoupne přes čtyři sta kilometrů a zavede posádky na silnice a cesty Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje,“ uvedl pochopitelně zatím v obecné rovině ředitel valašské automobilové soutěže Hošák s tím, že v současné době jsou kolem trati dolaďovány poslední detaily.

Ředitelství soutěže bude stejně, jako v uplynulých devíti letech situováno do valašských Athén – Valašského Meziříčí, jehož obyvatelé a představitelé vytvářejí takovému významnému automobilovému klání, jakým bezesporu Valašská rally je, důstojné reprezentativní zázemí. Respektive do objektu valašskomeziříčské radnice.  „Všem Valašskomeziříčanům, kteří nám fandí a pomáhají, patří naše upřímné poděkování. To platí i pro další města a obce, orgány a organizace státní správy a samosprávy a instituce a podnikatelské subjekty, bez jejichž pomoci by nebylo možné tak po všech stránkách náročný sportovní podnik připravit,“ vyjádřil se Hošák.

Ve stejném objektu rozvine svůj pomyslný stan i tiskové středisko a dispečink rally

Vlastní soutěži bude předcházet formální a technická přejímka, která proběhne v areálu Autocentra Lukáš ve Valašském Meziříčí – Bynině a po několikaleté odmlce také shakedown. Novinkou se stane i umístění servisního areálu. Ten organizátoři Bonver Valašské rally 2011 připravují v areálu bývalé valašskomeziříčské cihelny v příměstské části Hrachovec.

Prostě, organizátoři dělají všechno pro to, aby se třicetiletá Valašská rally stala výkladní skříní pomyslné kroniky této jedné z nejtěžších a zároveň nejkrásnějších automobilových soutěží v české kotlině. Organizátoři a pořadatelé vynakládají veškerou svou snahu a um ve prospěch kvality a zejména pak bezpečnosti nejenom soutěžních posádek, ale i diváků. U těch nejde o nic jiného, než aby měli neustále na paměti, že automobilový rallysport je sice nádherný, ale dokáže být i nesmlouvavě drsný a krutý. Zvlášť při ze strany diváků nerespektování byť jen těch nejzákladnějších bezpečnostních norem.

 

TISKOVÁ INFORMACE

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.