Přípravy jubilejního ročníku Valašské rally vstupují do závěrečné fáze

 

30_VR_11Jubilejní ročník, v pořadí již třicátý, velmi oblíbené automobilové soutěže Valašská rally, se uskuteční na sklonku března letošního roku, respektive ve dnech 25. až 26. března 2011. Zahájí tak nový ročník šestidílného seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Oproti loňskému roku jedna soutěž MMČR ubyla. Jde o zlínskou Barumku, která se definitivně přestěhovala do vyšších pater soutěžácké hierarchie. Stejně, jako v minulosti, se i letošní Valaška uskuteční ve znamení Memoriálu Jiřího Sedláře. Záštitu nad jubilující Valaškou převzal předseda Vlády České republiky Petr Nečas.

Výše uvedený termín neznamená v této době nic jiného, než že přípravy valašského automobilového klání dosahují optimální provozní teploty a dostávají se do otáček, které motorem hnaným obětavostí a snahou pořadatelů a organizátorů dovedou Valašskou rally na třicátý start do prostor valašskomeziříčského náměstí.

Zmiňovat se o tom, jakou podobu bude Valašská rally 2011 mít, je zatím předčasné. A to proto, že mnohé se ještě vyvíjí, hledá a rodí. Probíhají závěrečná jednání s představiteli měst a obcí. Dolaďovány jsou podmínky spolupráce s potencionálními partnery. Prostě, organizátoři dělají všechno pro to, aby se třicetiletá Valašská rally stala výkladní skříní pomyslné kroniky této jedné z nejtěžších a zároveň nejkrásnějších automobilových soutěží v české kotlině.

„Určité změny ale proti loňsku nastanou. Ať už v podobě trati, tak i v doprovodném programu a dalších oblastech. Půjde přece o jubilejní Valašku,“ poznamenal ředitel Valašské rally 2011 Miroslav Hošák a dodal: „Jen jedno je zcela jisté už dnes. Organizátoři a pořadatelé vynaloží veškerou svou snahu a um ve prospěch kvality a zejména pak bezpečnosti nejenom soutěžních posádek, ale i diváků. U těch posledně jmenovaných nám nejde o nic jiného, než aby měli neustále na paměti, že automobilový rallysport je sice nádherný, ale dokáže být i nesmlouvavě drsný a krutý. Zvlášť při ze strany diváků nerespektování byť jen těch nejzákladnějších bezpečnostních norem.“

Oslavenkyně valašského automobilového sportu, respektive její průběh, bude opět rozdělen do dvou etap. V nich by měly soutěžní posádky, podle stávajících příprav, absolvovat šest rychlostních testů. Každý pojedou dvakrát. U rychlostních zkoušek dojde k několika změnám, k nimž se organizátoři z pochopitelných důvodů nehodlají zatím vyjadřovat. „Stejné bude s určitostí jen to, že měřené kilometry zavedou posádky na silnice a cesty Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Neměnné je i zázemí soutěže, které opět poskytne ve svém objektu valašskomeziříčská radnice a místo startu a cíle celé Valašské rally na valašskomeziříčském náměstí,“ vyjádřil se ředitel Valašky s tím, že jednou z novinek se stane umístění servisního areálu: „Ten letos situujeme do areálu bývalé cihelny ve Valašském Meziříčí-Hrachovci.“

www.valasskarally30.webnode.cz

 

{phocamaps view=map|id=3}


TISKOVÁ INFORMACE

Dušan Póč – tajemník rally

 Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.