Vychází kniha o historii Barum Czech Rally Zlín

Vychází kniha o historii Barum Czech Rally Zlín


Začátkem prosince vyjde ojedinělá, více než stostránková publikace s názvem 40 let historie Barum Czech Rally Zlín (1971 - 2010), která popisuje širokou historii a vývoj zlínské soutěže od prvních let až do letošního jubilejního čtyřicátého ročníku. Autoři Michal Forst, Jakub Hofbauer a Roman Ordelt připravili jedinečnou knihu, která by neměla chybět v knihovně fanouška barumky a motoristického sportu.

kniha_barum

Kniha vznikla v letošním roce a autoři ji rozdělili podle vývoje zlínské soutěže do jedenácti kapitol. Každá éra má v knize své významné místo a je ohraničena určitým časovým obdobím. Zlínská rally začínala v roce 1971 jako amatérská soutěž a postupem let se propracovala mezi uznávané soutěže na evropském kontinentě. K nejdůležitějším milníkům patří rok 1984, kdy byla barumka poprvé součástí mistrovství Evropy, rok 2002 a její premiéra v evropském šampionátu s nejvyšším koeficientem 20, letopočet 2005 spojený s kandidaturou na podnik mistrovství světa a rok 2007, kdy byla zlínská soutěž poprvé zařazena do šampionátu Intercontinental Rally Challenge. Každá kapitola knihy obsahuje krátký anglický překlad, v publikaci nechybí ani vzpomínky významných osobností jako jsou Miloslav Regner, Ing. Radovan Novák a Ing. František Rosický. V knize naleznete i unikátní fotografie od více než dvaceti autorů, v závěru je zařazena rovněž přehledná výsledková a statistická část.

Knihu v přijatelné ceně 299 Kč lze objednat prostřednictvím e-shopu na internetových stránkách eshop.czechrally.com, případně zakoupit osobně ve stálém sekretariátu Barum Czech Rally Zlín (Hornomlýnská 3715, 760 01 Zlín). Kniha bude distribuována poštou od 8. prosince, takže se jedná o jedinečný tip na vánoční dárek. Publikaci o historii a vývoji barumky lze rovněž zakoupit na informačním centru na radnici ve Zlíně, další prodejní místa budou upřesněna v nejbližší době. Nově spuštěný e-shop na stránkách eshop.czechrally.com kromě nové knihy nabízí rovněž speciální vánoční balíčky, obsahující například zvýhodněné poukazy na visačky „Volný vstup“ na 41. Barum Czech Rally Zlín 2011, či velký vánoční balíček zahrnující knihu, pexeso, vánoční poukaz na visačky pro 2 osoby a jako bonus zdarma dvojici DVD disků se záběry z letošní jubilejní čtyřicáté barumky z České televize a Eurosportu.

Roman Ordelt
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.