Premiérové vítězství pro Stříteského

50.Bohemia Rallye Mladá Boleslav 2023 obstarala další pokračování PSG mistrovství ČR v Rally. Soutěž která oslavila půlstoletí a její oslava měla být víc než velkolepá. Nechyběl lídr PSG mistrovství ČR v Rally Jan Kopecký startující právě za AGROTEC RALLY TEAM a jednalo se tak o jeho defacto domácí start, neboť za svého dřívějšího působení ve Škoda motorsport byl zvyklí vnímat Boleslav jako domov. Václav Pech, jenž si toužil zlepšit bilanci po smolném odstoupení v loňském ročníku. Na oslavu výročí pořadatelé obstarali zajímavé zpestření v podobě dvou vozů WRC poslední generace.

RALLY BOHEMIA

Prolog soutěže obstaral v pátek krátký úvod na autodromu v Sosnové a již zde svou rychlost ukázal Dominik Stříteský. Tou dobou s ním však jako s největším favoritem, ale nikdo nepočítal. Později však dokázal skvěle držet krok s dvojicí Pech, Kopecký a obzvláště se mu dařilo na městských speciálkách.

rally Bohemia

Vedení však tou dobou pevně dřímal Václav Pech, jenž si držel odstup od Jana Kopeckého na nějž se již lepil Dominik Stříteský.Tato trojice za zády držela i rychlejší moderní WRC, i když je třeba si přiznat, že jejich piloti jeli tak, aby jim neublížili.

Drama nastalo v neděli ráno, neboť Stříteský překonal Kopeckého a zároveň na závadu motoru odstoupil Pech. Situace hrozila senzací a možností nového vítěze. Kopecký tlačil na pilu, ale v cíli je nakonec dělilo něco málo pod jednu sekundu.

Pořadatelé připravili krásnou soutěž bohatou na divácky atraktivní úseky a zaslouží si pochvalu. Také počasí vyšlo naprosto ideálně, když se obešlo bez deště a celý víkend provázely tropické teploty. Škoda jen, že se závod neobešel bez drobných kontroverzí.

 

Autor: Eda Suchý

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.