Pech si spravil chuť po Krumlově

 18.Agrotec Rallye Hustopeče 2023 otevřela druhou polovinu PSG mistrovství ČR v Rally. Soutěž která dosáhla plnoletosti a její oslava měla být víc než velkolepá. Nechyběl lídr PSG mistrovství ČR v Rally Jan Kopecký startující právě za AGROTEC RALLY TEAM a jednalo se tak o jeho defacto domácí start, ani jeho nejvážnější konkurent Václav Pech, jenž si toužil zlepšit bilanci po smolném odstoupení na Rallye Český Krumlov. Na posádky čekal již typický koncept zdejší soutěže okořeněný četnými šotolinovými úseky a jednou noční sekcí. Jediná škoda byla, že letos nepřijeli slovenské posádky, neboť Hustopeče nebyly letos součástí mistrovství Slovenska.

Václav Pech rally Hustopeče

Ze startovní rampy s číslem jedna sjel Jan Kopecký a byl to právě on, kdo šel spát jako průběžný lídr, hlavně díky vydařené večerní sekci. Je potřeba si ale přiznat, že lehce těžil ze startovní pozice, kdy jako jediný nejel v oblacích prachu.

Václav Pech na tom byl o poznání hůře, a tak i když ovládl první sekci, druhou se spíše protrápil díky, mračnům prachu co znemožňovala využít světelných ramp a on tak musel jet čistě na oči. Nabral tak lehkou ztrátu se kterou vstupoval do sobotní etapy.

Jan Kopecký rally Hustopeče

Obdobný boj zuřil o třetí místo mezi Adamem Březíkem a Dominikem Stříteským, navíc byla jeho atraktivita umocněna faktem, že oba využívají totožné Fabie R5. První poločas vyzněl lépe pro Adama Březíka, ale v sobotu naopak více tlačil Dominik Stříteský. Nakonec tak boj vyzněl lépe pro něj.

Stejně jako vyšla sobota lépe Stříteskému v boji o pódium, byla také přívětivější k Pechovi, který nakonec udolal Kopeckého a připsal si tak již třetí letošní vítězství.

Pořadatelé připravili krásnou soutěž bohatou na šotolinu a divácky atraktivní úseky a zaslouží si pochvalu.

 

Autor: Eda Suchý

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.