Nové v jméno v seznamu plzeňských vítězů

 17. Lak Racing Rallye Plzeň 2023 obstarala druhé pokračování rallysprint serie a na startu se sešla početná konkurence. V ní mimo jiné figuroval německý šampion Philip Geipel. Na druhou stranu zde však scházel vítěz minulých ročníků Václav Pech, který po smolném odstoupení na Krumlově šetřil auto na Hustopeče. Bylo tak jasné, že se do historických listin zapíše nové jméno.

Lak Racing Rallye Plzeň

Mimo již zmíněného německého šampiona, byla kladena velká očekávání například na Václava Kopáčka, jenž sice letos startuje spíše výjimečně, ale v Plzni se mu tradičně daří. V cestě k úspěchu mu však měl stát Vojtěch Štajf, ten letos opět střída starty s historickou Toyotou a s moderní fabii z týmu Petra Kačírka. Ze startovní rampy však s jedničkou sjížděl Martin Vlček s Hyundai i20 a i s ním tak bylo třeba počítat.

Z favoritů hned na počátku odpadli Vlček s Kopáčkem. Ale zatím co Kopáček musel po drobné kolizi skončit. Vlček s výraznou ztrátou pokračoval a bavil diváky. O první příčku se tak měl utkat především domácí zástupce Štajf, který vzdoroval Němci Geipelovi. Oba jezdci předváděli velký sport a vteřinový souboj nakonec lépe dopadl pro domácího Štajfa, jenž překonal Geipela o více než tři sekundy.

Lak Racing Rallye Plzeň

Letošní Plzeň se opravdu vydařila a pořadatelé připravili mnoho atraktivních míst, jak pro diváky tak i pro fotografy. Také posádky si pochvalovali náročné tratě s několika v Čechách stále vzácnými šotolinovými úseky.

 

Autor:  Eda Suchý

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.